2016 Avrupa Kupası Maç Tarihleri Nelerdi?

| Mart 22, 2017

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası, 16 Takımlı Dönemden 24 Takımlı Döneme geçiş yılı olarak tarihe geçmektedir. Bu tarihi değişimin içinde ilk oynayacak takımlar arasında, Türkiye de bulunmaktadır. Türkiye Avrupa Futbol Şampiyonası karşılaşmalarında son kez 2008 yılında katılmıştı. 8 yıllık yani 2 dönemlik bir boşluktan sonra Türkiye, 2016 Avrupa Kupası maçlarına dâhil olmaya hak kazandır. Türkiye bu yıl grubunun en iyi 3. sü olduğundan, Fransa’ya direkt gitmeye hak kazanmıştır. Bu durum da hem ülke genelindeki Futbol tutkunları için, hem de A Milli takımımız için, moral yükseltici bir gelişme olmuştur.

2016 Avrupa Futbol Kupası Fransa’da Bekliyor!

 2016 Avrupa kupası maçları ne zaman olacak sorunun yanıtı, 12 Aralıkta 2015 yılında Fransa’dan tüm dünyaya ilan edilmiştir. Böylelikle bu büyük Futbol organizasyonu için spor turizmi de canlanmış olmaktadır. Tarihlerin belirlenmesi, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonasındaki karşılaşmalarını yerinde izlemek isteyenler için önemli olmaktadır. Bu sayede Futbol âşıkları konaklama ve ulaşım gibi detayları erkenden planlayabilmektedir. Ayrıca maç biletleri de satışa sunulduğu gibi tükenmektedir. Bu anlamda da hızlı davranmak çok önemlidir. Fransa 2016 Avrupa Futbol Şampiyonasında 3. kez ev sahipliği yapacak olan ülke olarak, 2 aşamalı yapılan bir oylamayla seçilmiştir. Avrupa Futbol Şampiyonasında ev sahipliği yapacak olan ülke, her 6 yılda bir çiftli oylama sistemi ile seçilmektedir. Önümüzdeki dönem yapılacak olan Avrupa Futbol Şampiyonasında finaller, Almanya’da, Yarı Finaller ve Final karşılaşmaları İngiltere’de gerçekleştirilecektir. Oylamalar yine İsviçre’de Cenevre şehrinde yapılmıştır.

Türkiye İlk Maçını 12 Haziran’da Oynayacak!

2016 Avrupa Kupası maç tarihleri 10 Haziran ile 10 Temmuz arasında belirlenmiştir. 2016 Avrupa Futbol Şampiyonasındaki ilk açılış maçı Fransa’nın Paris şehrinde bulunmakta olan Parc des Princes stadyumunda, Fransa ile Romanya arasında yapılacaktır. Bu karşılaşma saat 22:00’de yapılacak ve tüm dünyaya naklen yayınlanacaktır. Fransa 20 çok kapasiteli stadyumuyla 2016 yılında çok keyifli maçlara sahne olmak adına hazır olarak beklemektedir. Fransa’da 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası karşılaşmalarına sahne olacak stadyumlar;

  • Saint-Denis’ te bulunan Stade de France
  • Marsilya’ da bulunan Stade Velodrome
  • Lyon’da bulunan Stade des Lumieres
  • Villeneuve-d’Ascq’da bulunan Stade PierrMauroy
  • Paris’te bulunan Parc des Princes
  • Bordeaux’ta bulunan Stade Bordeaux-Atlantique
  • Saint-Etienne’de bulunan Stade Geoffroy-Guichard
  • Nice’de bulunan Allianz Riviera
  • Lens’te bulunan Stade Felix-Bollaert
  • Toulouse’da bulunan Stadium Municipal

Türkiye ilk maçını 12 Haziran pazar günü saat 16:00′ da Hırvatistan ile yapacaktır. Maç Paris Stade des Princes stadında yapılacaktır. Türkiye 2. maçında İspanya ile karışılacaktır. 2. maçın tarihi 17 Haziran Cuma olarak belirlenmiştir. Maç Nice şehrinde Allianz Riviera stadyumunda oynanacaktır. İlk gruptaki son maçında Türkiye Çek Cumhuriyetiyle 21 Haziran günü saat 22:00 de karşılaşacaktır. Bu karşılaşma Lens’te bulunan Felix-Bollaert stadyumunda oynanacaktır.

About the Author:

Filed in: Bahis Portalı
×

Comments are closed.